KEMPELEN FARKAS ALAPÍTVÁNYI TECHNIKUM, SZAKKÉPZŐ ISKOLA ÉS KOLLÉGIUM
OM azonosító: 031973
Technikai kód: 520016
Cím: 2900 Komárom, Frigyes tér 2-3.
Telefon: 34/340-908
E-mail: fkempelen@vipmail.hu
Honlap: www.kempelensuli.hu
Igazgató: Kiss Ilona
Pályaválasztási felelős: Kerekes László
Telefon: +36-20/964-0004
E-mail: kerekeslaszlofromhungary@gmail.com
Pályaválasztási rendezvények időpontjai (nyílt nap)
- 2024. november 15. (péntek), 9:00 - 13:00
- 2024. november 30. (szombat), 9:00 - 13:00
- 2024. december 07. (szombat), 9:00 - 13:00
- 2025. január 10. (péntek), 9:00 - 13:00
Aktuális információ a nyílt napok lebonyolításával kapcsolatosan az iskola honlapján elérhető.
Kérjük, regisztráljanak a következő e-mailcímen, hogy be tudjuk osztani az érkezőket a gördülékeny bemutatkozás, kommunikáció érdekében.
Regisztráció a kempelenkadet@vipmail.hu e-mailen - mindegyik ágazatra.
Bemutatkozó kisfilmek:
Pályaoientációs nap, 2022.10.15. : https://www.youtube.com/watch?v=jnUODyYskDo
1000 év katonái : https://www.youtube.com/watch?v=lx9VaOzzZAQ
Induló képzési formák (technikum / szakképzés)
Iskolatípus | Tanul-mányi terület kódja | Szakmai oktatás ágazat | Kép-zési idő (év) | Idegen nyelv | A szakképzési évfolyamok elvégzése után megszerezhető szakképesítés, szakképzettség (szakirány) megnevezése | A szakképesítés megszerzéséhez szükséges végzettség | Felvehető létszám |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikum | 0001 | Honvédelem | 5 | angol |
5 1031 11 05 Honvéd kadét szakmairány: Logisztikai ügyintéző |
8. osztály után 5 év technikum |
85 |
Technikum | 0002 |
Rendészet és közszolgálat |
5 | angol |
5 0413 18 01 Közszolgálati technikus szakmairány: 1.) Közigazgatási ügyintéző 2.) Rendészeti technikus |
8. osztály után 5 év technikum |
35 |
Technikum | 0003 | Közlekedés és szállítmányozás | 5 | angol |
5 1041 15 06 Logisztikai technikus szakmairány: Logisztika és szállítmányozás |
8. osztály után 5 év technikum |
35 |
Felvételi eljárás
Iskolánk egyik tanulmányi területen sem hirdetett meg központi felvételit!
Az iskolában központi felvételit nem tartunk! A technikumi felvétel elbírálása az általános iskola 7. osztály év végi és a 8. osztály félévi eredményei alapján történik az alábbi tantárgyak figyelembevételével: magyar (irodalom, nyelvtan), történelem, idegen nyelv, matematika, testnevelés (logisztikán a testnevelés nem). Azoknak a tanulóknak, akik felmentés miatt nem rendelkeznek valamely tantárgyból érdemjeggyel, a kieső tantárgy(ak) helyett először a biológia, utána pedig a fizika osztályzatát vesszük figyelembe. A felmentés okát szakértői véleménnyel igazolni kell.
Rangsoroláskor az azonos eredményt elérő tanulók közül előnyben részesítjük a hátrányos helyzetű tanulót, ezt követően azt a jelentkezőt, akinek a lakóhelye, ennek hiányban tartózkodási helye az iskola székhelye, feladatellátási helye szerinti járás területén található, vagy akinek különleges helyzete ezt indokolja.
Az alkalmassági felmérés 2025. február 28-án (pénteken) lesz 9 órától csoportokra osztott formában.
Csoportba sorolás:
- csoport: A-tól J kezdőbetűs vezetéknevűek érkezése: 9 óra
- csoport: K-tól Ő kezdőbetűs vezetéknevűek érkezése: 11 óra
- csoport: P-től Zs kezdőbetűs vezetéknevűek érkezése: 12 óra
Kérjük, hogy az érintettek hozzanak tornafelszerelést. Ezen a napon rövid elbeszélgetésre is hívjuk a felmérésben részt vevő tanulókat, hogy jobban megismerjük egymást. Hozhatnak versenyeredményekről, érdeklődésüket bemutató tevékenységekről írásos anyagot (oklevél, egyéb elismerés) másolatban. A kísérők a gyermek elfoglaltsága alatt az aulában tölthetik idejüket.
Az iskola az igazoltan távolmaradók számára pótnapot tart (2025. március 7-én, pénteken).
Az egészségügyi alkalmassági vizsgálathoz szükséges a tanuló eredeti vagy fénymásolati (inkább ez) egészségügyi kiskönyvének bemutatása, a gyermekorvostól komplett egészségügyi státusz (vélemény). Az orvosi vizsgálatot az alkalmassági felmérés napjára tervezzük. Erre a napra akkor is tessék elhozni az iratokat, ha technikai okok miatt nem ezen a napon lesz a vizsgálat.
A felsorolt vizsgálatok eredménye a felvétel feltételeként figyelembe vehető, de a felvehető tanulók rangsorolását csak annyiban befolyásolhatja, hogy a tanuló a vizsgálaton megfelelt vagy nem felelt meg, azaz a vizsgálat eredményeként a jelentkezése elutasításra kerül vagy sem.
Az előzetes információk szerint ágazataink iránt kigmagaslóan nagy az érdeklődés. Ezért ajánljuk a felvételi lapon a főág beírását, a következő helyre pedig a továbbit az iskolán belüli átjárhatóság alapján.
Intézményünkben a következő különleges bánásmnódot igénylő tanulókat fogadjuk (az egyes tanulmányi ágakban elfogadottak figyelembe vételével)
a) mozgásszervi fejlődési zavarral küzdőket (nem speciális intézményi ellátással) - csak logisztikai technikus,
b) érzékszervi fejlődési zavarral küzdőket (hallás, nem speciális intézményi ellátással), - csak logisztikai technikus,
c) a halmozottan fogyatékosokat (több fogyatékosság együttes előfordulása esetén, nem speciális intézményi ellátással) - csak logisztikai technikus,
d) a pszichés fejlődési zavarral küzdőket (e tanulási zavarral küzdők – ilyen a dislexia, disgráfia, discalculia, továbbá figyelemzavarral küzdők, valamint magatartásszabályozási zavarral küzdők)
Iskolánk
A technikusi képzésben tanuló diákok öt év alatt szereznek érettségi bizonyítványt és szakmát a honvédelem, a rendészet és közszolgálat, illetve a közlekedés és szállítmányozás ágazaton. A technikumi képzés során olyan gyakorlatorientált, szakmai programokkal és versenyekkel tarkított speciális foglalkozásokon vesznek részt a diákok, amelyek segítik az egyéni tárgyi és szakmai kompetenciák fejlesztését. A képzések mindegyike kilép az intézmény falai közül, hiszen az elméleti és gyakorlati órák, tananyagtartalmak elsajátítása sok esetben külső helyszínen történnek, illetve a képzések duális rendszerben zajlanak külső szakmai partnereknél. A honvéd kadétok gyakorlati felkészítése többek között a tatai laktanyában történik, foglalkozásaikat a vármegyei területvédelmi zászlóalj tisztjei, főtisztjei vezetik; a rendészet és közszolgálat ágazatosok a vármegyei rendőr-főkapitányság koordináló segítségével, gyakorló rendőri szakemberek jelenlétével, speciális órákon tanulnak, a logisztikus szakmai utakra, konzultációkra, szakmaspecifikus helyszínekre, munkahelyekre mennek.
Intézményünk honvéd kadét ágazati szakképző hely, ezért az iskolában tanuló összes diák számára sokszínű és érdekes programot nyújtanak a Honvédelmi Sportszövetség által is meghirdetett versenyek, továbbá a honvédelmi napok, sportlövészeti vagy egyéb edzések, nyári táborok, amelyeket a Honvédelmi Sportszövetséggel és a Magyar Honvédséggel együtt szervezünk. A határon átnyúló kapcsolataink révén nemzetközi programok aktív részesei az iskola diáksága.
A Béri Balogh Ádám Kadét Ösztöndíjjal extra tanulmányi ösztöndíjat kaphat a 3,5 átlag feletti tanuló a szakképzési ösztöndíjon felül.
Az intézmény sajátos hagyományai teszik a kollégiumot is egyedivé és személyessé, melyek többek között lehetőséget adnak az ismerkedésre, segítik a beilleszkedést. A kollégistáknak folyamatosan lehetőségük van a szervezett tanulmányi és sportversenyekre történő felkészülésre.
Kulturális programként rendszeresen látogatjuk a Jókai színházat, illetve a Jókai moziban gyakran nézünk kötelező olvasmányok adaptációit, illetve a korosztálynak megfelelő játék- és dokumentumfilmeket, aktív részesei vagyunk a városban szervezett esteknek, találkozóknak (író-olvasótalálkozó, előadóest, tudományos-ismeretterjesztő est, élménybeszámolók stb.). Megemlékezünk nemzeti ünnepeinkről. Kihagyhatatlan többi között a karácsonyi műsor, amikor a közös ünnepet a saját kézzel készített személyes ajándék-tárgyak átadása teszi még meghittebbé. A közös szüreti délután, szalonnasütés és a többi együtt végzett tevékenység, kirándulás, sportdélután is a kollégisták összetartozását erősíti.
A képzéseinkben részt vevő tanulók számára a délutáni programok, elfoglaltságok, a sikeres tanulmányok érdekében ajánlott a kollégiumi elhelyezés.
Foglalkozásaink:
- Felzárkóztató és készségszintet fejlesztő foglalkozások évfolyamonként, itt az elvárt a tanulmányi átlag javulása, a megfelelő, jó vizsgaeredmények elérése.
- Egyéni és közösségi fejlesztést megvalósító foglalkozások
Egyéni és közösségi szabadidős foglalkozásokat szervezünk. Elvárt eredmény: a szociális kompetenciák javulása, az interperszonális kapcsolatok rendezése, szűkebb vagy tágabb környezetük pozitív változtatása, szemléletváltás
- Csoportvezetői foglalkozások
A fejlesztő munkát a már meglévő készségekre, képességekre építve, a diákok önbizalmának folyamatos pozitív megerősítése mellett végzik a pedagógusok. Fontos számunkra, hogy a diák tapasztalja meg, a tanulás lehet öröm és sikerélmény is.
- Sportfoglalkozások
Több tanulónk sportegyesületeknél igazolt játékos. Emellett lehetőség van kondicionáló és egyéb sporttevékenységre. A sport kitartást és megfelelő mentális hátteret biztosít a tanulás és iskolai előmenetel során.
- A személyes törődést biztosító foglalkozások
A tanulók feltárhatják problémáikat, az őket érintő élethelyzetüket. Ezekben számíthatnak a pedagógus tapasztalatára, segítségére. A kollégiumi nevelők kellő tapintattal és empátiával viselkednek a hozzájuk bizalmasan forduló diákokkal.
- Szabadidő eltöltését szolgáló foglalkozások
Kollégiumunk biztosítja diákjai számára a kötelezően választható jellegű, csoportos foglalkozás keretében a szabadidő hasznos eltöltését szolgáló tevékenységeket (klubszoba, tornaterem, konditerem rendszeres használata). A szabadidős foglalkozásokon meghatározó szerepet kap az egészség és kulturált életmódra nevelés, az önkiszolgáló képességek fejlesztése, a diáksport.
Iskolánk minden évben gólyatábort szervez a 9. évfolyam előtt állóknak. Célunk ezzel, hogy a tanulási időn kívül a gyermekek megismerjék a Kempelen Középiskola életét, szokásait, pedagógusait, a táborban részt vevő magasabb évfolyamos tanulókat.
A honvéd kadétok békatáborban vesznek részt.
A békatábor célja az, hogy a honvéd kadét ágazati szakképzésbe érkező diákok megismerjék egymást, tanáraikat és belekóstolhassanak abba, hogy mi vár rájuk az elkövetkező öt évben. A tanulmányaikat megkezdő fiatalok ezekben a napokban meg-ismerkedhetnek néhány alapvető katonai mozgásformával, a katonai érintkezés legfontosabb szabályaival, valamint betekintést kapnak a hadtörténelem egy-egy korszakába. Többek között kipróbálják a lézerfegyvert, az íjászatot, kenutúrán veszek részt és kirándulást tesznek a pákozdi Katonai Emlékparkba.
Összefoglaló az iskolánkat választóknak az elmúlt időszakban elért kiemelkedő szerepléseinkről az egyes versenyekben, részvételünkről a különleges helyszíneken:
- Iskolánk teljesítménye alapján a honvéd kadét iskolák országos II. helyezettje,
- 1000 év katonái – történelmi, interaktív többfordulós országos versenyben 3. helyezés,
- A hétfős csapat különdíjként részt vehetett a MH 86. Szolnok Helikopter Bázisán egy harcászati helikopter repülőúton,
- Erődpróba – országos haditornaverseny megyei döntőben két csapattal 1. és 5. helyezés – ezzel bejutottak az országos döntőbe,
- plusz a legjobb lövész csapat különdíj,
- Pákozdi Országos járőrverseny két csapattal 2. és 5. helyezés,
- plusz az evezés bajnokai különdíj,
- Honvéd Kadét Kupa – hat fordulós összetett országos verseny 2. helyezett tanulónk
- „Biblia, a világ legolvasottabb könyve” című műveltségi versenyben a háromfős csapatunk 1. helyezett lett,
- A Diákolimpia mezei futóverseny megyei döntőjében az ötfős csapatunk 3. lett,
- Siklórepülős jogosítvány megszerzésére volt alkalma két tanulónknak,
- Két tanulónk részt vehetett az Elit challenge táborban, egy tnaulónk teljesítette a rendkívüli erőpróbát,
- Két tanulónk részt vehetett ejtőernyős táborban,
- Két tanulónk részt vehetett repülős táborban,
- A Honvédelmi Kulturális Egyesület 56-os évfordulós országos történelmi vetélkedőjén négyfős csapatunk Dicsérő oklevélben részesült,
- A "Másfélévszázados az altisztképzés" műveltségi versenyben országos 2. lett az induló csapatunk, különdíjként részt vehettek egy búvármerülés programban,
- Ötven tanulónk részt vehetett a Bakonyi Harckiképző Központ éleslövészeti hadgyakorlatán,
- A rendészet-közszolgálat ágazatosok egy interaktív napot töltöttek el a budapesti Bűnügyi és Rendőrségtörténeti Múzeumban,
- A kadétok pedig a Magyar Honvédség Altiszti Akadémiáján folytattak gyakorlatot Szentendrén,
- 46 tanulónk tanulmányi és sporteredményeivel elnyerte B kategóriás jogosítvány megszerzésének támogatását.